Birim Hakkında

Kültür Merkezi'miz;

Üniversitemiz Sıhhiye yerleşkesinde Atatürk Heykeli'nin hemen yanında 3500 m2 alan üzerine kurulmuş, ulusal ve uluslararası etkinliklere uygun özelliklere sahip bir komplekstir.

Merkezimiz Tren Garı, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Hava Alanı servis araçlarına 20 dakika mesafede olup, Banka, ATM'ler, PTT ve Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri 150 metre yakınındadır.

600 kişilik M Salonu, 260'ar kişilik Kırmızı ve Yeşil Salonu ve 120 kişilik R Salonu ile aynı çatı altında 1240 koltuk kapasiteli 4 Salonu, 200 m2'lik Sanat Galerisi, 550 m2'lik Alt, 350 m2'lik Üst Fuayeleri, 1000 kişilik Açık Amfisi (Üzeri Branda gergili) kongre, panel, seminer, kurs, konferans, tören, tiyatro, konser, resital, bale, dans, folklor, müzayede, sergi ve kermes gibi etkinliklerin yapılabileceği her türlü donanıma sahip uygun alanlardır.

Tüm etkinlik alanlarında jeneratör, yangın dedektörü, otomatik merkezi klima sistemi, kesintisiz güç kaynağı (UPS), kablosuz internet ağı (WIRELESS) bulunmaktadır.

Asansör, engelli tuvaleti ve yolları, hasta taşıma sedyesi ve bisikleti, merdiven atlatma aparatı  yaşlı, engelli ve rahatsızlanan konuklarımızın hizmetine sunulmaktadır.

Fax, fotokopi, internet ve ankesörlü telefonlar ile her türlü haberleşme hizmetleri sağlanabilmektedir.

Tepegöz, slayt makinesi, video projeksiyon cihazı, lap-top, DVD, VCD, projeksiyon perdesi, beyaz yazı tahtası, stant-poster panosu, flip chart ve videowall gibi araçlarla yaka, head set ve mobil mikrofonlarla bilimsel, nota sehpası, enstrüman stantları, şef ve koro podyumları, konser ses ve ışık sistemleri, resim asma aparatları, dikey şovaleler, obje stantları ile her türlü sanatsal sunumlar yapılabilmektedir.

Cafe-break, kokteyl, lunch box ve diğer ikram hizmetleri Üniversitemiz İktisadi İşletmeler Birimince verildiği için dışarıdan ikram hizmetlerine müsaade edilmemektedir.

Otoparkımız ücretli olup,   600 kişilik vestiyerimiz  mevcuttur.

Kültür Merkezi'mizin hiçbir yerinde sigara içilmesine yasa gereği müsaade edilmemektedir.

Kültür Merkezi'miz de öncelikle üniversitemiz etkinlikleri düzenlenmekte olup, uygun koşullarda  üniversitemiz dışından yapılan taleplerde değerlendirilmektedir.